| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Amperage Rating | 20 A |
|---|---|
| Color | Natural |
| Insulation | Neoprene |
| Material | Brass |
| Mounting | Surface |
| Number of Poles | 2 |
| Number of Wires | 3 |
| Series | 261/262 |
| Size | 6-3/8 in L x 3-13/16 in W x 4 in H |
| Voltage Rating | 125 V AC |
| Manufacturer | COOPER CROUSE-HINDS |