| | Product DataInquire for Best Price
Usually ships in 1-2 days. * Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. |
| Actuator Type | Manual Gear Operator |
|---|---|
| Body Material | Ductile Iron |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish | Nylon Coated |
| Inlet to Outlet Length | 5.81 in |
| Media | Water |
| Nominal Size | 165 mm |
| Series | GD-4865-8N |
| Softgoods Material | EPDM |
| Top to Inlet Center | 11.92 in |
| Trim Material | 416 Stainless Steel |
| Type | Grooved Style |
| Manufacturer | NIBCO INC |