| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Amperage Rating | 400 A |
|---|---|
| Color | Black |
| Connection Type | Male |
| Dimensions | 2.25 in H x 3.78 in L |
| Housing Material | Thermoplastic Vulcanizate |
| Mounting Type | Panel |
| Series | 18 Series |
| Type | 1-Pole |
| Voltage Rating | 600 V |
| Wire Size | 2 to 4/0 AWG |
| Manufacturer | LEVITON |