| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Color | Light Gray |
|---|---|
| Cover Type | Hinged |
| Depth | 36.22 in |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 39.82 in |
| Lock | Padlock |
| Material | 14 ga Steel |
| Mounting Type | Wall |
| NEMA Rating | NEMA 12 |
| Series | NWC |
| Type | Swing-Out |
| Width | 24.50 in |
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |