| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Amperage Rating | 15 A |
|---|---|
| Color | Natural |
| Cord Length | 6 ft |
| Dimensions | 36 in L |
| Housing Material | Aluminum |
| Mounting | Surface |
| Number of Outlets | 12 |
| Plug Type | 5-15P |
| Series | 1585-6-7-8 |
| Voltage Rating | 120 V |
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |