| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 80 mm |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 11.81 in |
| Lock Mechanism | Ball-Lock/Self-Lock |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Temperature Rating | -80 to 150 deg C |
| Tensile Strength | 100 lb |
| Thickness | 0.014 in |
| Type | Ball-Lock |
| Width | 0.311 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |