| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.138 to 1.77 in |
|---|---|
| Color | Natural |
| Length | 7.83 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon 6.6/Polyamide |
| Temperature Rating | -40 to 185 deg F |
| Tensile Strength | 50 lb |
| Thickness | 0.055 in |
| Type | Integrated Mounting Hole |
| Width | 0.19 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.