| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Dimensions | 1-1/4 in W x 3/8 in D |
|---|---|
| Finish | GoldGalv® |
| Flange Thickness | 3/8 in |
| Load Capacity | 1650 lb |
| Material | Steel |
| Series | 500 |
| Specifications | 7/8 in Max Jaw Opening |
| Suitable For Use With | Mounting Channel |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |