| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Channel Position | Right Angle Under Flange |
|---|---|
| Dimensions | 3 in W x 2-3/8 in L |
| Finish | Gold Galvanized |
| Flange Thickness | 3/16 in |
| Load Capacity | 2150 lb |
| Material | Steel |
| Series | 500 |
| Suitable For Use With | A-1200, A-1400, B-1200, B-1400, C-1200 and B-1402 Series Channel |
| Type | U-Bolt |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |