| Image 1 of 3 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.08 to 0.63 in |
|---|---|
| Color | Aquamarine |
| Length | 3.62 in |
| Lock Mechanism | Double-Locking Head |
| Material | ETFE |
| Temperature Rating | -50 to 302 deg F |
| Tensile Strength | 18 lb |
| Thickness | 0.05 in |
| Type | Radiation-Resistant |
| Width | 0.09 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |