| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 1/2 to 3-1/2 in |
|---|---|
| Color | Aquamarine |
| Length | 13.38 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Fluoropolymer ETFE |
| Temperature Rating | -49 to 302 deg F |
| Tensile Strength | 120 lb |
| Thickness | 0.07 in |
| Type | Radiation-Resistant |
| Width | 0.27 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |