| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.138 to 1.77 in |
|---|---|
| Color | Aquamarine |
| Length | 7.31 in |
| Lock Mechanism | Double-Locking Head |
| Material | ETFE |
| Temperature Rating | -50 to 302 deg F |
| Tensile Strength | 50 lb |
| Thickness | 0.062 in |
| Type | Radiation-Resistant |
| Width | 0.163 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |