| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 1-3/4 in |
|---|---|
| Color | Maroon |
| Length | 7.31 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Fluoropolymer ECTFE |
| Temperature Rating | -50 to 284 deg F |
| Tensile Strength | 50 lb |
| Thickness | 0.051 in |
| Type | Low Smoke |
| Width | 0.184 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |