| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 5.3 in |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 17.7 in |
| Lock Mechanism | Multi-Lok™/Self-Locking |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Series | TY Series |
| Temperature Rating | -40 to 302 deg F |
| Tensile Strength | 250 lb |
| Thickness | 0.02 in |
| Width | 0.47 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |