| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 3.8 in |
|---|---|
| Color | Metallic Gray |
| Length | 12 in |
| Lock Mechanism | Multi-Lok™/Self-Locking |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Temperature Rating | -112 to 1000 deg F |
| Tensile Strength | 250 lb |
| Thickness | 0.01 in |
| Type | Uncoated |
| Width | 0.472 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |