| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.39 to 4.01 in |
|---|---|
| Color | Natural |
| Length | 14.33 in |
| Lock Mechanism | Double-Locking Head |
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Temperature Rating | -40 to 185 deg F |
| Tensile Strength | 50 lb |
| Thickness | 0.055 in |
| Type | Reusable |
| Width | 0.19 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |