| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 7 in |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 23 in |
| Lock Mechanism | Releasable |
| Material | Nylon/Polyamide 12 |
| Temperature Rating | 80 deg C |
| Tensile Strength | 200 lb |
| Width | 0.52 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |