| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Cable Size | 5 in |
|---|---|
| Dimensions | 18 in L x 0.52 in W |
| Load Capacity | 200 lb |
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Specifications | 5 in Dia Bundle, 200 lb Tensile Strength, Black Color |
| Temperature Rating | 176 deg F |
| Type | Releasable |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |