| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.1 to 1.1 in |
|---|---|
| Color | Olive |
| Length | 5-1/2 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon/Polyamide 4.6 |
| Series | TYHTM |
| Temperature Rating | -40 to 302 deg F |
| Tensile Strength | 40 lb |
| Thickness | 0.045 in |
| Type | Extra High Temperature |
| Width | 0.14 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |