| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 3-1/2 in |
|---|---|
| Color | Green |
| Length | 13.4 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Polypropylene |
| Temperature Rating | -76 to 176 deg F |
| Tensile Strength | 60 lb |
| Thickness | 0.06 in |
| Type | Heat Reactive High Performance |
| Width | 0.27 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |