| Image 1 of 5 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Black |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Lock Mechanism | Double Locking Head |
| Material | Acetal |
| Series | TYM |
| Temperature Rating | -40 to 185 deg F |
| Tensile Strength | 50 lb |
| Type | Standard |
| Width | 1/2 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |