| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.06 to 2.01 in |
|---|---|
| Color | Natural |
| Length | 8 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Temperature Rating | 185 deg F |
| Tensile Strength | 18 lb |
| Thickness | 0.04 in |
| Width | 0.09 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |