| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 1-3/4 in |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 7.8 in |
| Lock Mechanism | Double Locking Head/Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Temperature Rating | 221 deg F |
| Tensile Strength | 50 lb |
| Thickness | 0.039 in |
| Type | Pre-Mountable |
| Width | 0.18 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |