| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.08 to 2 in |
|---|---|
| Color | Natural |
| Length | 8.35 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon |
| Temperature Rating | 185 deg F |
| Tensile Strength | 18 lb |
| Thickness | 1 in |
| Width | 0.094 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |