| Image 1 of 3 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.138 to 1.77 in |
|---|---|
| Color | Blue |
| Length | 7.015 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Polypropylene |
| Temperature Rating | -40 to 185 deg F |
| Tensile Strength | 30 lb |
| Thickness | 0.048 in |
| Type | Detectable Standard |
| Width | 0.186 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |