| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.39 to 0.63 in |
|---|---|
| Color | Natural |
| Length | 3.62 in |
| Lock Mechanism | Double Locking Head/Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon |
| Temperature Rating | 185 deg F |
| Tensile Strength | 18 lb |
| Thickness | 0.038 in |
| Width | 0.094 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |