| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.24 to 9.02 in |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 30 in |
| Lock Mechanism | 316 Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon 6.6/Polyamide |
| Series | TYMX |
| Temperature Rating | -40 to 185 deg F |
| Tensile Strength | 120 lb |
| Thickness | 0.06 in |
| Width | 0.32 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |