| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.236 to 9.01 in |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Length | 30.34 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon 6.6/Polyamide |
| Series | TYM |
| Temperature Rating | -40 to 185 deg F |
| Tensile Strength | 120 lb |
| Thickness | 0.06 in |
| Type | Standard High Performance |
| Width | 0.273 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |