| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.24 to 5 in |
|---|---|
| Color | Blue |
| Length | 18 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Temperature Rating | -76 to 185 deg F |
| Tensile Strength | 120 lb |
| Thickness | 0.06 in |
| Type | High Performance |
| Width | 0.27 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |