| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.24 to 1.22 in |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 5.9 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Series | TYMX |
| Temperature Rating | -76 to 221 deg F |
| Tensile Strength | 120 lb |
| Thickness | 0.059 in |
| Type | Standard |
| Width | 0.299 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |