| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.06 to 4.02 in |
|---|---|
| Color | Black |
| Length | 14 in |
| Lock Mechanism | Stainless Steel Barb |
| Material | Nylon 6.6/Polyamide |
| Series | TYMX |
| Temperature Rating | 220 deg F |
| Tensile Strength | 18 lb |
| Thickness | 0.039 in |
| Type | Standard |
| Width | 0.09 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |