| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Dimensions | 0.75 in L x 0.5 in W x 1.59 in H |
|---|---|
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Mounting Type | Push-In |
| Specifications | 1/4 in Dia Mounting Hole, Natural |
| Suitable For Use With | 1/2 in Dia Wire Bundle |
| Temperature Rating | 185 deg F |
| Type | Mechanical Locking |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |