| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Orange |
|---|---|
| Dimensions | 9-3/4 in L x 3-7/8 in W x 2-1/2 in H |
| Material | Aluminum |
| Series | TC Series |
| Suitable For Use With | GP-750 and GT-750 Aluminum Parallel Tap Connector and 1-1/2 in L Strip |
| Temperature Rating | 90 deg C |
| Type | Type TC Dual Rated Parallel Tap |
| Voltage Rating | 600 V AC |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |