| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Base Length | 3/4 in |
|---|---|
| Base Width | 1/2 in |
| Color | Yellow |
| Material | Nylon 6.6/Polyamide |
| Maximum Tie Width | 0.19 in |
| Mounting Type | Push |
| Type | Self-Riveting |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |