| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Dimensions | 4.486 in L x 1.33 in W |
|---|---|
| Finish | Electro-Zinc Plated |
| Load Capacity | 100 lb |
| Material | Steel |
| Series | SSF-VJ |
| Specifications | 1-5/16 in Dia, Silver |
| Suitable For Use With | Cat 5 Fiber Optic Cable and Inner Duct |
| Type | Low Voltage Telecommunication |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |