| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Red |
|---|---|
| Conductor Size | 22 to 18 AWG |
| Dimensions | 0.96 in L x 0.29 in W |
| Finish | Tin Plated |
| Insulated | PVC/Vinyl |
| Material | Copper |
| Specifications | 0.15 in Maximum Insulation |
| Tab Size | 0.25 x 0.032 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.