| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Bend Radius | 35 mm |
|---|---|
| Color | Black |
| Flexibility | Medium |
| Inside Diameter | 11 mm |
| Length | 50 m |
| Material | Nylon/Polyamide 6 |
| Outside Diameter | 15.6 mm |
| Temperature Rating | -40 to 105 deg C |
| Trade Size | NW12 |
| Type | Type PACO Divisible |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |