| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Bend Radius | 95 mm |
|---|---|
| Color | Gray |
| Flexibility | Medium |
| Inside Diameter | 46 mm |
| Length | 25 m |
| Material | Nylon/Polyamide 6 |
| Outside Diameter | 54.5 mm |
| Temperature Rating | -40 to 120 deg C |
| Trade Size | 54 mm |
| Type | Type PA Heavy Weight Non-Metallic UV Resistance |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |