| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bolt Size | 1/2 in |
|---|---|
| Conductor Type | ACSR/Aluminum/Copper/Solid |
| Dimensions | 2 in L x 2-1/4 in H |
| Main/Run Size | 4/0 to 2 AWG |
| Material | Aluminum |
| Specifications | Non-Insulated, Bolted Connection, (2) Conductor, 3/4 in Bolt Head |
| Tap Size | 4/0 to 2 AWG |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |