| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||
| Bend Radius | 35 mm |
|---|---|
| Color | Orange |
| Flexibility | High |
| Inside Diameter | 16.6 mm |
| Length | 50 m |
| Material | Polyamide 6 |
| Outside Diameter | 21.2 mm |
| Temperature Rating | -40 to 120 deg C |
| Type | Standard Weight |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.