| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bend Radius | 5 mm |
|---|---|
| Color | Red |
| Flexibility | Very Highly Flexible |
| Inside Diameter | 4.5 mm |
| Length | 100 m |
| Material | Nylon/Polyamide 6 |
| Outside Diameter | 7.1 mm |
| Temperature Rating | -40 to 120 deg C |
| Trade Size | 6 mm |
| Type | Type NC Standard Weight Slit |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |