| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Natural |
|---|---|
| Length | 7.48 in |
| Material | Nylon/Polyamide 6.6 |
| Temperature Rating | 85 deg C |
| Tensile Strength | 50 in-lb |
| Thickness | 0.051 in |
| Width | 0.189 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.