| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Natural |
|---|---|
| Length | 5.59 in |
| Lock Mechanism | Plastic Pawl |
| Material | Nylon 6.6/Polyamide |
| Temperature Rating | 185 deg F |
| Tensile Strength | 18 lb |
| Thickness | 0.047 in |
| Type | Miniature |
| Width | 0.1 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |
This item has no supplemental files.