| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bend Radius | 152 mm |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Galvanized/PVC |
| Inside Diameter | 2.02 in |
| Length | 50 ft |
| Material | Steel |
| Outside Diameter | 2-3/8 in |
| Temperature Rating | -55 to 105 deg C |
| Trade Size | 2 in |
| Type | Type LTTU |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |