| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bend Radius | 51 mm |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | PVC |
| Inside Diameter | 0.484 in |
| Length | 500 ft |
| Material | Galvanized Steel |
| Outside Diameter | 0.71 in |
| Temperature Rating | -55 to 105 deg C |
| Trade Size | 3/8 in |
| Type | Type LTTU |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |