| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bend Radius | 445 mm |
|---|---|
| Color | Black |
| Finish | Hot Dipped Galvanized |
| Inside Diameter | 3.07 in |
| Length | 50 ft |
| Material | Steel |
| Outside Diameter | 3-1/2 in |
| Temperature Rating | -40 to 75 deg C |
| Trade Size | 3 in |
| Type | Flexible Metallic |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |