| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bend Radius | 8 in, 29 in |
|---|---|
| Color | Clear |
| Finish | PVC |
| Inside Diameter | 2.48 in |
| Length | 25 ft |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Outside Diameter | 2-7/8 in |
| Temperature Rating | -20 to 80 deg C |
| Trade Size | 2-1/2 in |
| Type | Type LT6GE |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |