| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Color | Gray |
|---|---|
| Dimensions | 1.636 in L x 1.448 in W |
| Material | Plastic |
| Suitable For Use With | Flexible Non-Metallic Conduit |
| Throat Size | 0.55 in Dia |
| Trade Size | 1/2 in |
| Type | Straight |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |