| Image 1 of 5 - Click For More | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 0.38 to 10 in |
|---|---|
| Length | 33.1 in |
| Lock Mechanism | Ball-Lock |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Temperature Rating | -76 to 572 deg F |
| Tensile Strength | 450 lb |
| Thickness | 0.01 in |
| Type | High Performance Heavy Duty |
| Width | 0.305 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |