| | Product Data
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | ||||||||||||||||
| Bundle Diameter | 1/4 to 4 in |
|---|---|
| Color | Metallic Gray |
| Length | 14.2 in |
| Lock Mechanism | Ball-Lock |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Temperature Rating | -60 to 300 deg C |
| Tensile Strength | 200 lb |
| Thickness | 0.01 in |
| Type | Uncoated |
| Width | 0.187 in |
| Manufacturer | ABB - Thomas & Betts |